Jakie kwiaty sadzić wiosną?

Wiosna jednak to nie tylko podziwianie pięknych kwiatów ale również wzmożona praca ogrodnicza, która pozwoli nam się cieszyć kwitnącym ogrodem, aż do późnej jesieni.
jakie kwiaty wiosna

MARZEC

To miesiąc, który wita wiosnę. Przyroda powoli budzi się do życia z zimowego snu, robi się coraz cieplej a dni są coraz dłuższe. Aby właściwie przygotować ziemię na przyjęcie nowych roślin prace ogrodowe powinno się zacząć już na początku marca – należy wyczyścić i przekopać grządki, bo gdy pogoda dopisze pod koniec marca można już dokonywać pierwszych nasadzeń. W tym okresie warto pomyśleć o:

KWIECIEŃ

ogrody warszawa
Kwiecień, jak sama nazwa wskazuje to miesiąc kwiatów. Pogoda jest już o wiele bardziej sprzyjająca rozwojowi roślin.  W pierwszej połowie miesiąca w  naszym ogrodzie możemy już  posadzić:

W drugiej połowie miesiąca, po wcześniejszym około  tygodniowym zahartowaniu, możemy zasadzić rozsady:

MAJ

ogrody warszawa
Maj to prawdziwe apogeum wiosny. Po zimnych Ogrodnikach i Zośce bez obaw możemy wysadzać do gruntu nasze rośliny.  To najlepszy miesiąc na sadzenie iglaków, rododendronów i azalii. W tym okresie możemy posadzić  cebulki kwiatów letnich i różnego rodzaju byliny, np.: